آزمون USMLE

پزشک هایی که می خواهند برای ادامه تحصیل و یا طبابت به آمریکا بروند باید از FSMB تاییدیه بگیرند و در آزمون USMLE و یاUnited States Medical Licensing Examination نمره قبولی کسب کنند. این آزمون توسط اتحادیه فدراسیون انجمن پزشکی آمریکا FSMB و هیئت ملی بازرسان پزشکی آمریکا NBME برگزار می شو د و در آن توانایی پزشکان در استفاده از دانش، مفاهیم و اصول مهارت های بیمار محور که برای مراقبت موثر و مطمئن بیمار لازم است، ارزیابی می شود.

این آزمون در 3 مرحله انجام می شودبرای دادن مجوز پزشکی امتیازهای هر سه مرحله مورد ارزیابی قرار می گیرد. این امتحان در کشور ایران برگزار نمی شود. دو مرحله اول (USMLE Step 1 و USMLE Step 2 CK ) را می توانید در یکی از کشورهای همسایه (مثل امارات متحده عربی و ترکیه)‌ شرکت کنید ولی دو مرحله آخر (USMLE Step 2 CS و USMLE Step 3) فقط در ایالت متحده آمریکا و در 5 شهر هیوستون، اتلانتا، فیلادلفیا، لس انجلس و شیکاگو برگزار می شود

USMLE STEP1
که در آن تسلط داوطلب بر مفاهیم پایه ای علوم پزشکی و استفاده از آنها در عمل مورد ارزیابی قرار می گیرد

USMLE STEP2که شامل:
USMLE STEP 2 - CK، دانش بالینی شما را ارزیابی می کند.
USMLE STEP 2 - CS، مهارت شما را در شرح حال گرفتن از بیمار و معاینه کردن او می سنجد. همچنین مهارت شما در وارد کردن اطلاعاتی که از بیمار می گیرید و تشخیص بیماری و درمانی که برای او تجویز می کنید را مورد ارزیابی قرار می دهد.

USMLE STEP3
یک آزمون دو روزه می باشد که در این مرحله از آزمون، مهارت شما در مدیریت بیمار آزمایش می شود. همچنین مهارت و دانش پزشکی شما برای تامین مراقبت های عمومی یک بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد.نکته:‌ گذراندن این step برای طبابت در آمریکا و در نتیجه اخذ ویزای کار (H1) الزامی می باشد ولی برای ورود به رزیدنتی لازم نمی باشد. چون برای موفقیت در این آزمون باید به سیستم پزشکی و بیمارستانی آمریکا به خوبی مسلط باشید بنابراین می توانید این مرحله از آزمون USMLE را در پایان سال اول رزیدنتی در آمریکا شرکت کنید.

آزمون USMLE Step 3USMLE Step 3 یک آزمون دو روزه می باشد که در این مرحله از آزمون، مهارت شما در مدیریت بیمار آزمایش می شود. همچنین مهارت و دانش پزشکی شما برای تامین مراقبت های عمومی یک بیمار مورد ارزیابی قرار می گیرد.گذراندن این step برای طبابت در آمریکا و در نتیجه اخذ ویزای کار (H1) الزامی می باشد ولی برای ورود به رزیدنتی لازم نمی باشد. چون برای موفقیت در این آزمون باید به سیستم پزشکی و بیمارستانی آمریکا به خوبی مسلط باشید، می توانید این مرحله از آزمون USMLE را در پایان سال اول رزیدنتی در آمریکا شرکت کنید.این آزمون در دو روز برگزار می شود.

سوالات روز اول شامل 256 سوال چند گزینه ای است که در 6 بخش (42 الی 43 سوال در هر بخش) تنظیم شده است و برای پاسخ گویی به هر بخش 1 ساعت فرصت دارید.
مدت زمان اختصاص داده شده به این آزمون 8 ساعت می باشد. (البته با در نظر گرفتن 45 دقیقه استراحت و 15 دقیقه آموزشی )
سوالات روز دوم در دو بخش ارائه می شود که تقریبا 9 ساعت به طول می انجامد.
نصف روز را باید به 198 سوال چند گزینه ای پاسخ داد که این سوالات در 6 بخش ارائه شدند (33 سوال در هر بخش) و 45 دقیقه برای پاسخ دادن به سوالات هر بخش زمان دارید.
در نیمه روز دوم به شما یک آموزش 7 دقیقه ای برای اینکه چه طور با سیستم کامپیوتری کیس های شبیه سازی شده را بررسی کنید، داده می شود که گذراندن این آموزش (CCS tutorial) ضروری می باشد و بعد از آن باید 13 کیس شبیه سازی شده را به وسیله کامپیوتر و مطابق استانداردهای آمریکا مدیریت کنید.(از لحظه ورود به مطب و یا بیمارستان تا لحظه ای که کامل خوب شود)

هزینه ثبت نام در آزمون USMLE را می توانید:‌

با کارت های اعتباری و یا کارت هدیه ویزا/ مستر بپردازید. (نیازی نیست که الزاما ویزا کارت/ مسترکارتی که از آن برای پرداخت استفاده می کنید به نام خود شما باشد.
تمامی مراحل ثبت نام و آپلود کردن مدارک را تا مرحله پرداخت در سایت IWA طی کنید.