آزمون تافل

آزمون تافل ( TOEFL ) آزمونی برای تعیین سطح زبان انگلیسی آزمون دهنده بر اساس مهارت‌های چهارگانه ی خواندن، شنيدن ، سخن گفتن ونوشتن است. این آزمون در حال حاضر به دو شکل PBT و iBT برگزار می شود، آزمون PBT فرم کاغذی آزمون می باشد که تنها در کشورهای معدودی که دسترسی به اینترنت ساده نیست برگزار می شود و در حال منسوخ شدن است، iBT فرم اینترنتی این آزمون می باشد که در ایران باید برای این آزمون ثبت نام کنید.

نکاتی که باید برای ثبت نام آزمون تافل اینترنتی بدانید:‌

نمره کسب شده در آزمون تافل تنها 2 سال اعتبار دارد و بعد از 2 سال باید مجددا امتحان دهید و تافل اینترنتی تقریبا 30 الی 40 بار در سال در ایران برگزار می شود.

جزئیات هزینه های آزمون تافل اینترنتی هزینه ثبت نام آزمون تافل اینترنتی در ایران 210$ می باشد که برای پرداخت می توانید از روش های زیر اقدام کنید. پرداخت با استفاده از ویزا کارت ، مسترکارت ،American Express ، Discover ، JCB برای ثبت نام در تاریخ هایی که کمتر از 5 روز به اتمام ثبت نام آن مانده و به رنگ قرمز نشان داده شده اند(late registeration) بایستی مبلغ 40 دلار هزینه اضافه پرداخت شود. موقع ثبت نام آزمون تافل (TOEFL) در انتخاب تاریخ ثبت نام دقت کنید. در صورت تعویض تاریخ آزمون ، برای ثبت تاریخ جدید باید جریمه 60 دلاری پرداخت کنید. نتیجه آزمون شما می تواند به چهار دانشگاه (و یا موسسه) به صورت رایگان ارسال شود. برای ارسال نتیجه آزمون به بیش از 4 دانشگاه (و یا موسسه)، به ازای هر دانشگاه (و یا موسسه) اضافی باید 19 دلار پرداخت کنید.